Последни вести

Најважни вести

Полицијата трага по 14-годишно девојче од Скопје

За исчезнувањето на девојчето на социјалните мрежи информираше неговата мајка Зорица, која побара...

Блинкен ќе ја истакне лидерската улога на Македонија во ОБСЕ

 Државниот секретар на САД Ентони Блинкен ќе учествува на Министерскиот состанок на ОБСЕ во ...

Миле Лефков и Мартин Костовски во „Само Вистина“

Ковачевски ќе го отстапи столчето за Албанец премиер, Мицкоски ќе ги отвори вратите за коалицирањ...

Нема седница за Анкетната комисија за Онкологија, рокот за заклучоци е до 3 декември

Нема седница за Анкетната комисија за Онкологија, рокот за заклучоци е до 3 декември

Анкетната комисија за скандалот со Клиниката за онкологија денеска нема да заседава и покрај тоа што рокот за донесување заклучоци е до 3 декември, потврди за МИА претседателката на Анкетната комисија, Рашела Мизрахи. Пратениците...

Израел доби список на израелски заложници кои Хамас треба да ги ослободи денеска

Израел доби список на израелски заложници кои Хамас треба да ги ослободи денеска

Списокот на заложници во моментов се разгледува и „во моментов се доставуваат известувања до семејствата на оние кои ќе бидат ослободени по повеќе од 50 дена поминати како заложници во Газа“, се наведува во соопштение...

Сотирова Бухова: Предлог заклучоците на Анкетната комисија за Онкологија се неиздржани

Сотирова Бухова: Предлог заклучоците на Анкетната комисија за Онкологија се неиздржани

Поранешната директорка на Државен санитарен и здравствен инспекторат Ирина Сотирова Бухова преку пишан допис до медиумите реагира на предлог заклучоците за нејзина политичка одговорност на собраниската Анкетна комисија за случајо...

Почна божикниот пост

Почна божикниот пост

Бидејќи датумот на Божик не се менува, постот секоја година почнува на 28 ноември, а завршува на Бадник, 6 јануари. Христијанскиот пост е воведен по примерот на Исус Христос, кој 40 дена поминал во пустина во пост и молитва. П...

Видео: Брена и Драгана заедно на настап

Видео: Брена и Драгана заедно на настап

Мега посетениот концерт во Софија според медиумите го одбележаа дефинитивно солзите на Брена, кои публиката ги дочека со громогласен аплауз. По спектакуларниот концерт сентименталната Лепа Брена проговори за спектаклот и ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube